Nowoczesna? Z pewnością efektowna garderoba – zrób to sam

| 6.10.2017 | Opracowała Ewelina Czyżewska

Garderoba to niewątpliwie ważny element naszego domu. Czasem jednak, brakuje nam miejsca na dodatkowe pomieszczenie. Warto więc poszukać innego i prostego rozwiązania, które pomieści twoje ubrania i dodatki. Podpowiadamy jak za pomocą elektronarzędzi zrobić oryginalną, otwartą garderobę.

Potrzebne materiały:

– 2 płyty ze sklejki laminowanej o grubości 2 centymetrów, o szerokości od 20 do 30 centymetrów i długości 120 i 115 centymetrów. Płyty można kupić dowolnej długości i przyciąć samemu piłą.

– drewniany drążek do zasłon o średnicy 3 centymetrów i długości ok. 150 centymetrów

– 2 drewniane drabiny o wysokości ok. 190 centymetrów

– 8 wkrętów do płyt o średnicy 2,5-3 milimetrów i długości 30 milimetrów

– 6 wkrętów o średnicy zależnej od taśmy perforowanej i długość do 15 do 20 milimetrów

– taśma perforowana, 24 cm (pocięta szczypcami na kawałki o wymiarach 2 x 12 cm)

– farba

– folia ochronna do malowania, maska ochronna na twarz, rękawice i okulary ochronne, ochraniacze na uszy

Potrzebne narzędzia: wiertarka, wkrętarka, akumulatorowa szlifierka uniwersalna z papierem ściernym o ziarnistości 120, ołówek, przymiar liniowy, regulowany kątownik krzyżowy, ścisk stolarski typu G

Czas wykonania: to ok. 4 godziny.

Jeśli płyty są dłuższe od wymaganych w projekcie, za pomocą piły przytnij płyty na długość 120 i 115 centymetrów. A następnie używając akumulatorowej szlifierki uniwersalnej oszlifuj ich krawędzie.

 

Usuń wióry i pozostałości po cięciu, np. odkurzaczem

 

Połóż drabiny w takiej pozycji, aby górne części ich bocznych belek, lekko się do siebie zbliżały. Następnie umieść dłuższą płytę na dolnym szczeblu i zamocuj ją, używając dwóch dłuższych wkrętów, po jednym po każdej stronie. Obróć drabinę, aby zamocować krótszą płytę do następnego szczebla, w pozycji przesuniętej. Ponownie użyj dwóch dłuższych wkrętów.

 

Zaznacz środkowy punkt na górnych szczeblach drabin. Umieść drążek do zasłon na górnym szczeblu i owiń go taśmą perforowaną po każdej ze stron. Nawierć otwory montażowe za pomocą wiertarki i krótszych wkrętów, aby zamocować taśmę perforowaną.