Mieszarka do zadań specjalnych

| 27.07.2018 | Opracowała: Idalia Stochla

Fot.Pixabay

Lekka i ergonomiczna, ale jednocześnie mocarna i trwała – na rynku debiutuje nowa, akumulatorowa mieszarka Collomix Xo 10 NC. Doskonale radzi sobie z klejami, farbami, zaprawami i tynkami. I to w miejscach, w których nie mamy dostępu do prądu z sieci. Urządzenie zaprojektowano z myślą o profesjonalistach. Zostało zbudowane na bazie sprawdzonego, niezawodnego modelu Xo 1 HF.

Mieszarkę stworzono do zadań specjalnych – wyposażona w wytrzymały silnik najnowszej generacji, zasilany wydajnym akumulatorem 18V 5.2 Ah  umożliwi ciężką pracę nawet tam, gdzie niedostępna jest sieć 230 V. Doskonale poradzi sobie z substancjami o objętości do 40 litrów (co oznacza masę rzędu 30 kilogramów). Maksymalna prędkość pracy to 640 obrotów na minutę, ale można ją płynnie regulować dzięki specjalnemu, wygodnemu spustowi.

Wygoda pracy gwarantowana

Na szczególną uwagę zasługują jeszcze dwie cechy tej maszyny: solidne wykonanie i ergonomiczna budowa. Silnik oraz inne urządzenia we wnętrzu są chronione trwałą, podwójną obudową, co zapobiega dostaniu się tam pyłu i wody, a w efekcie – uszkodzeniu.

Przede wszystkim jednak, Xo 10 NC została skonstruowana tak, by maksymalnie ułatwić pracę tym, którzy z niej korzystają – podkreśla Radosław Koźba z Lange Łukaszuk. – Całe urządzenie jest idealnie wyważone, rękojeść została umieszczona na odpowiedniej wysokości, a uchwyty są wyprofilowane głównie z myślą o ergonomii – dodaje.

Fot.materiał prasowy

Złącze HEXAFIX

Dzięki zastosowaniu szybkozłącza HEXAFIX, do wymiany mieszadeł nie są potrzebne narzędzia – wszystko można zrobić szybko, sprawnie, bez komplikacji. Natomiast specjalna przekładnia zapewnia mieszarce wysoki moment obrotowy i długą żywotność.Całe urządzenie (bez mieszadła i akumulatora) waży 3,5 kilograma. Zostało skonstruowane tak, by w razie potrzeby bez kłopotów naprawić uszkodzone elementy. Szczotki silnika można wymienić łatwo, bez skomplikowanych narzędzi i procedur. Litowo-jonowy akumulator ładuje się około 100 minut. Mieszarka jest dostępna w trzech wersjach:

  • bez akumulatora i ładowarki,
  • z jednym akumulatorem i ładowarką,
  • z dwoma akumulatorami i ładowarką.

Planując cięższe prace, warto się zastanowić na dokupieniem do zestawu drugiego akumulatora, co umożliwi dłuższe korzystanie z  mieszarki.