Guardiano, czyli strażnik

| 20.04.2017 | Artykuł sponsorowany

domofon ADP-20A3 Guardiano

Mówi się, że „Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”, a to dlatego że własnym domu czujemy się najpewniej i najbezpieczniej. Oczywiście za zapewnienie takiego stanu odpowiedzialnych jest wiele czynników, przede wszystkim dobra atmosfera, ciepło rodzinne, odpowiedni poziom komfortu. Poczucie bezpieczeństwa to jedna z podstawowych potrzeb człowieka, której zapewnienie jest koniecznym do zaspokajania potrzeb wyższego rzędu. Odzwierciedleniem tego jest fakt, że chcąc zadbać o siebie i najbliższych uzbrajamy coraz częściej nasze domy w sprzęt monitorujący, czy dający kontrolę dostępu.

Elementarną częścią takich zabezpieczeń są zestawy domofonowe dające dozór nad wejściem i możliwość weryfikacji osób odwiedzających. Doskonałym urządzeniem pełniącym tę funkcję jest domofon ADP-20A3 GUARDIANO marki Eura przeznaczony dla domów jednorodzinnych.Połączenie modułu wewnętrznego z zewnętrznym przewodem dwużyłowym zapewnia komunikację głosową pomiędzy użytkownikiem a osobą dzwoniącą. Pozwala to na identyfikację głosową odwiedzającego i umożliwienie mu wejścia poprzez zwolnienie elektrozaczepu w furtce lub drzwiach. W ten sposób eliminowane są wtargnięcia osób niepożądanych na teren posesji co znacznie wpływa na wzrost poczucia bezpieczeństwa.

Zestaw domofonowy GUARDIANO składa się standardowo z dwóch elementów. Małogabarytową kasetę zewnętrzną wyposażono w daszek ochronny aby zminimalizować niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych na urządzenie. Moduł z wbudowanym przyciskiem wywołania pozostawia użytkownikowi możliwość montażu zarówno natynkowego jak i podtynkowego. Z kolei unifon słuchawkowy w zgrabnej obudowie, wyposażono w trzy przyciski z czego jeden z nich pozwala na wybór 1 z 18 melodii gongu. Rygiel elektromagnetyczny zwalniany jest przez użytkownika w momencie przytrzymania przycisku znajdującego się na urządzeniu.

ADP-20A3 GUARDIANO jak sama nazwa wskazuje,  staje się strażnikiem wejścia na posesję, dodając przy tym pewności, że żadna niepożądana osoba nie dostanie się na jej teren. Zestaw domofonowy zapewniający kontrolę, poza swoją funkcjonalnością charakteryzuje się estetyką wykonania, co czyni go uniwersalnym rozwiązaniem do każdego wnętrza.