O zatrudnianiu pracowników budowlanych na Konferencji Legal Building w Rzeszowie

| 15.09.2017 | Opracowanie redakcyjne

Fot. Materiały prasowe

 Jak wygląda procedura oddelegowania pracowników budowlanych za granicę, do krajów UE, z Polski i krajów nienależących do Unii? Jaki może być maksymalny okres oddelegowania? Czy każdy pracownik może zostać oddelegowany? Czym jest sekretariat socjalny i w czym może pomóc? Do jakich konfliktów może dojść na budowie? Jakie są narzędzia prawne przy ściąganiu wierzytelności? O tym będzie mowa na Konferencji Legal Building 12 października w G2A Arena Rzeszów/Jasionka. 

Prawne i techniczne aspekty związane z delegowaniem przez firmy budowlane pracowników do pracy na budowach za granicą budzą wiele pytań i wątpliwości. Rozwiązania tych i podobnych problemów zaproponują eksperci – prelegenci pierwszej w Rzeszowie Konferencji Legal Building, która odbędzie się 12 października br. w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego. Początek o godz. 9.

Konferencja przeznaczona jest dla przedstawicieli polskich firm budowlanych, które chcą świadczyć swoje usługi za granicą lub już realizują zagraniczne zlecenia, a więc już delegują lub będą delegować pracowników do pracy na budowach za granicą.

Główne cele konferencji to:

  • uwrażliwienie firm na problemy związane z oddelegowaniem pracowników za granicę oraz na kwestię dbałości o legalność dokumentów na budowach;
  • przekazanie uczestnikom wiedzy na temat nowych regulacji prawnych w sektorze budowlanym;
  • przygotowanie przedsiębiorców do kontroli na budowie;
  • umożliwienie nawiązania kontaktów pomiędzy firmami zlecającymi z Europy Zachodniej, a firmami z Polski.

Prelegentami będą m.in. mecenas Michał Drab – adwokat Izby Adwokackiej w Brukseli oraz Kancelarii Adwokackiej Drab&Co; HuguesThibaut – prawnik specjalizujący się w prawie europejskim, szef działu międzynarodowej Group S z Brukseli; Joanna Torbe – adwokat specjalizujący się w prawie pracy i ubezpieczeniach społecznych oraz prawie karnym, a także Christoph Napiórkowski, adwokat z Niemiec, specjalista do spraw windykacji, posiadający wieloletnie doświadczenie w kwestiach doradztwa prawno-gospodarczego związanych z niemiecko-polskimi transgranicznymi relacjami biznesowymi. Na konferencji będą obecni także eksperci z zakresu prawa budowlanego, warunków pracy za granicą, wymogów technicznych  i prawnych wobec podwykonawców.

Organizatorem konferencji jest firma KFE Holding sp. z o.o., która wspiera polskie firmy budowlane w eksporcie ich usług do krajów Unii Europejskiej.

Konferencje Legal Building odbywają się cyklicznie w różnych miastach Europy – w Belgii, Luksemburgu, Francji, Niemczech, Portugalii oraz Polsce. Łączą teorię z praktyką w  stosowaniu  przepisów ustawowych i wykonawczych oraz promują legalność w sektorze budowlanym. Coraz częstsze zmiany w unijnych przepisach dotyczących delegowania pracowników i eksportu usług  skłoniły pomysłodawców konferencji do organizacji seminariów szkoleniowych z tego zakresu.

Udział w konferencji jest odpłatny. Bilety w cenie 1065 zł netto są już w sprzedaży. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 września br. Dla tych, którzy wykupią uczestnictwo w konferencji do 20 września br., obowiązuje cena promocyjna za bilet – 850 zł netto.

Więcej informacji na www.legalbuilding.eu

Prawo i finanse