Renault Master Z.E. – Pierwszy model elektryczny w służbie PostNL w Holandii

| 13.06.2018 | Artykuł promocyjny

SCHIPHOL-RIJK – PostNL zaczęła korzystać z dwóch samochodów Renault Master Z.E., pierwszego w Europie elektrycznego furgonu. Ten bezemisyjny samochód dostawczy stanie się ważnym elementem w realizacji ambitnego planu PostNL, który polega na zmniejszeniu emisji CO2. Przedsiębiorstwo pocztowe zamierza świadczyć usługi kurierskie w 25 centrach miast w sposób wolny od CO2, a Renault Master Z.E. jest idealnym sposobem do realizacji tego celu.

Nowy Renault Master Z.E. jest wyposażony w najnowszej generacji akumulator  litowo-jonowy (33 kWh). Dzięki temu ma zasięg do 120 kilometrów i to sprawia, że jest idealny dla dostaw ostatniego kilometra w centrach miast. Ładowanie akumulatora zajmuje zaledwie 6 godzin za sprawą ładowarki o mocy 7,4 kW. Wnętrze tego pojazdu użytkowego zostało zaprojektowane jako mobilne biuro. Renault Master Z.E. jest dostępny w sześciu wersjach o nadwoziu furgon o łącznej przestrzeni ładunkowej  od 8 do 13 m2 oraz jako platforma do zabudowy.

W 2018 roku PostNL będzie korzystać z 17 samochodów Renault Master Z.E. Liesbeth Kaashoek, dyrektor ds. przesyłek i logistyki PostNL powiedziała: „PostNL chętnie inwestuje w zrównoważony rozwój. Nasze centra dystrybucji przesyłek są zbudowane z przyjaznych dla środowiska materiałów, z panelami słonecznymi na dachach. Naszą flotę poszerzamy o różne modele elektrycznych rowerów, skuterów i samochodów. Jesteśmy dumni z faktu, że będziemy pierwszą firmą w Europie, która będzie korzystać z Renault Master Z.E.

Oznacza to, że nasze przesyłki będą dostarczane w sposób całkowicie bezemisyjny – na początku w centrach Utrechtu i Leeuwarden, a potem również w innych miastach”.

Salon i serwis Renault znajdziecie Państwo

w Rzeszowie – al. Armii Krajowej 82.

Tarnowie – Ładna 82b, 33-156 Skrzyszów

Infolinia 17 859 15 00, www.autospektrum.pl

Materiały

Wnętrza

Nieruchomości

Sprzęt

Dom i ogród

Biznes

Prawo i finanse

Magazyn Poradnik Budowlany

Dwumiesięcznik VIP B&S