Wiosenna edycja Targów Budownictwa Expo Dom i Smart Congress

| 6.04.2018 | Opracowała: Idalia Stochla

Uczestnikami wydarzenia będą m.in.: architekci, deweloperzy, inżynierowie, przedstawiciele gmin i samorządów, inwestorzy indywidualni oraz naukowcy.Fot.Tadeusz Poźniak

Ponad 200 wystawców i tysiące zwiedzających, specjalne rabaty na towary i usługi, oferty prezentowane przez  deweloperów,pracownie architektury i pracownie projektowe, instytucje finansowe, producentów i dystrybutorów materiałów budowlanych, wykończeniowych i instalacyjnych, mebli oraz elementów wyposażenia wnętrz- tak zapowiada się wiosenna edycji największych na Podkarpaciu 23 Targów Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów EXPO DOM oraz Targów Nieruchomości.

W dniach 6-8 kwietnia 2018 r. na blisko 7 tys. mkw w  rzeszowskiej Hali Widowiskowo-Sportowej „PODPROMIE”  i dodatkowo na 2 tys. mkw. powierzchni na zewnątrz  w stolicy Podkarpacia odbędzie się impreza będąca nie lada gratką dla osób  planujących budowę, remontujących lub adaptujących domy i mieszkania. Oferta targowa adresowana jest również do tych, którzy zastanawiają się czy rozpocząć budowę czy kupić gotowy dom lub mieszkanie, aranżujących wnętrza i ogród.

Kongres SMART PROJECT, BUILDING & CITY

Tegorocznym targom  towarzyszyć będzie Kongres SMART PROJECT, BUILDING & CITY, który odbędzie się 6 kwietnia 2018 roku (piątek).  Smart Congress jest kolejną inicjatywą podejmowaną przez istniejący od dwóch lat Klaster EXPO, który zrzesza firmy zajmujące się tematyką kongresowo-wystawienniczą i organizuje branżowe wydarzenia. Klaster ten zorganizował w 2016 roku w G2A Arena w Jasionce kilka wydarzeń branżowych, zaś w 2017 roku był współorganizatorem Kongresu i Targów TSLA EXPO.

Kongres zostanie zdominowany przez tematy z zakresu BIM, technologii wykorzystania energii, badania możliwości wpływu OZE na budynki, odzyskiwania energii, zarządzania cyklem życia budynku, miast, czy inteligentnych technologii ułatwiających pracę na placu budowy.

Tematem wiodącym będą innowacje i technologie IT w budownictwie, zarówno jednorodzinnym, wielkoskalowym, jak i urbanistyce. Paneliści i prelegenci dyskutować będą o zintegrowanym systemie inteligentnego projektowania.
– Nie nadążamy za błyskawicznym postępem technologicznym i dostępnymi możliwościami. Chcemy, żeby zwiedzający dowiadywali się o tym właśnie na targach, żeby tutaj otrzymywali porady inwestycyjne oraz informacje o najnowszych rozwiązaniach – wyjaśnia Robert Bielówka. – Zasugerowaliśmy też wystawcom, aby przygotowując ofertę targową uwzględnili w niej technologie IT w budownictwie. Aby zwiedzający mogli bez problemu trafić na takie informacje, postanowiliśmy przygotować specjalną trasę.

REKLAMA

Uczestnikami wydarzenia będą nie tylko architekci, deweloperzy, inżynierzy ale i przedstawiciele gmin, samorządów oraz inwestorzy indywidualni.

Bezpłatny wstęp, dostęp w formie multimedialnej

Smart Congres będzie otwarty dla wszystkich zainteresowanych, a wstęp bezpłatny. Ze względów organizacyjnych warto wcześniej zgłosić swój udział w wydarzeniu. – Aby kongres miał jeszcze większą siłę rażenia, będzie dostępny na bieżąco w formie multimedialnej. Dzięki telebimom transmitującym wykłady i panele, wystawcy będą mogli uczestniczyć w kongresie nie opuszczając swoich stoisk – mówi Robert Bielówka.

W specjalnie przygotowanych salach odbędą się zajęcia warsztatowe, a integralną częścią wydarzenia będzie Archiczwartek (organizowany cyklicznie w Rzeszowie przez SARP Rzeszów), który wyjątkowo odbędzie się w piątek. Tematem spotkania będzie Buliding Information Modeling (BIM) – oraz odpowiedzi, jak wykorzystać nowoczesne technologie w projektowaniu. Wezmą w nim udział m.in. arch. Bogusław Barnaś, arch. Maciej Łobos, a także gwiazdy współczesnej architektury. Kongres zostanie zdominowany przez tematy z zakresu BIM, technologii wykorzystania energii, badania możliwości wpływu OZE na budynki, odzyskiwania energii, zarządzania cyklem życia budynku, miast, czy inteligentnych technologii ułatwiającycych pracę na placu budowy.

Informacje o kongresie oraz rejestracja uczestnictwa:

biuro@targirzeszowskie.pl  |  Tel: 515 897 364

 

W odpowiedzi na liczne sygnały i oczekiwania  zwiedzających organizatorzy uruchamią po raz kolejny Strefę Porad Architekta. W jednym miejscu będzie można spotkać doświadczonych architektów, specjalistów od projektowania obiektów kubaturowych, konstrukcji ale również wnętrz, krajobrazu i zespołów urbanistycznych, którzy będą udzielać  bezpłatnych porad osobom odwiedzającym targi. Stoisko umiejscowione zostanie na Poziomie A2 (parter).

Złoty Medal Podkarpackiego Rynku Budowlanego:

Tradycyjnie dla Wystawców zorganizowany zostanie podczas targów konkurs o Złoty Medal Podkarpackiego Rynku Budowlanego. Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych materiałów i technologii oferowanych na targach. Patronat merytoryczny nad konkursem sprawuje Kapituła Konkursu, w skład której wchodzą przedstawiciele: PZITB, PZITS, SARP, MTR. Kapituła Konkursu zwiedzi stoiska i oceni produkty pierwszego dnia targów (6 kwietnia). Tego samego dnia zostaną wręczone medale i wyróżnienia targowe.

Rzeszowskie targi od lat są platformą do nawiązywania kontaktów handlowych, zdobywania kontrahentów, także tych zagranicznych, dlatego serdecznie zapraszamy do zwiedzenia targów i życzymy wielu sukcesów.

Godziny zwiedzania targów:

6-7 kwietnia: 10:00 – 18:00

8 kwietnia: 10:00 – 17:00

Bilet wstępu: 5 zł do nabycia w kasach biletowych znajdujących się przy wejściu na tereny targowe.

 

Materiały

Wnętrza

Nieruchomości

Sprzęt

Dom i ogród

Biznes

Prawo i finanse

Magazyn Poradnik Budowlany

Dwumiesięcznik VIP B&S