Kupujemy materac młodzieżowy

| 5.12.2018 | Materiał partnera

Czy wiedzieliście, że na prawidłową postawę ciała dziecka ma wpływ także materac, na którym śpi? Nieprawidłowe ułożenie ciała podczas snu może wpłynąć na późniejsze wady kręgosłupa, dlatego warto sprawdzić dziecku wysokiej jakości materac, który pomoże tego uniknąć.

Współczesna młodzież spędza bardzo dużo czasu siedząc wielogodzinne przebywanie w szkolnej ławce oraz przed komputerem w domu sprawia, że problem wad postawy stał się jedną z najbardziej rozpowszechnionych przypadłości młodzieży w XXI wieku. Większość dorastających dzieci narażona jest na wady kręgosłupa, ale także wady stóp, kolan i klatki piersiowej. Co z tego wynika i jak z tym walczyć?

Dobór odpowiedniego materaca młodzieżowego

Konieczne jest podjęcie działań, którą pomogą zapobiec późniejszym wadom postawy u dzieci. Działania te należy uwzględnić już od pierwszych dni życia dziecka i kontynuować przez cały okres jego dorastania, ponieważ układ kostny rozwija się do 25. roku życia. Jednym ze sposobów, który pomoże zapobiec wadom postawy u młodego człowieka jest dobranie odpowiedniego materaca młodzieżowego.

Za materac młodzieżowy uważa się materac w rozmiarze przynajmniej 180×60, ale najlepszy będzie ten o wymiarach 200×90 cm. Taki zakup będzie zakupem na lata, który wystarczy naszemu dziecku do czasu aż osiągnie swój dorosły wzrost. Duży wybór wysokiej jakości materacy dla młodzieży znajdziesz na przykład w sklepie Sarenka.eu.

Na co patrzeć kupując materac młodzieżowy?

Wybierając materac młodzieżowy warto zwrócić uwagę na kwestie takie jak antyalergiczne właściwości, konstrukcja, wspomniany wymiar, a także wypełnienie. Istotne jest także to, czy materac ma zdejmowany do prania pokrowiec.

Jeśli chodzi o materiał wypełnienia to współczesne materace przeważnie składają się z co najmniej dwóch, a nawet większej ilości warstw. Podstawowe właściwości poszczególnych warstw, z którymi możesz spotkać się czytając opis producenta, uwzględniliśmy poniżej.

Materace młodzieżowe rodzaje wypełnienia

  • Gryka materac z warstwą łuski gryczanej, która zapobiega rozwijaniu się bakterii i roztoczy oraz zapewnia dobrą cyrkulację powietrza. Polecany dla młodzieży w trakcie leczenie płaskostopia.

  • Kokos – warstwa z włókna kokosowego o dużej trwałości i odporności na odkształcenia. Posiada właściwości hipoalergiczne, blokując rozwój roztoczy i innych mikroorganizmów. Dość twardy materac polecany dla młodzieży z wadami kręgosłupa.

  • Lateks – odporna na odkształcenia warstwa lateksowa jest sprężysta i dopasowuje się do kształtu ciała jednocześnie je podpierając. Polecany osobom z problemami z kręgosłupem, drętwieniem rąk i nóg oraz alergikom.

  • Pianka termoelastyczna Visco – dopasowuje się do kształtu ciała i ma najwięcej punktów podparcia dla kręgosłupa. Posiada właściwości antyodleżynowe oraz gwarantuje doskonałe odprowadzanie wilgoci.

  • Pianka wysokoelastyczna warstwa odporna na rozciąganie, bardzo sprężysta i zapewniające stabilne ułożenie ciała podczas snu. Przewiewna i antypotowa.

Szeroki wybór materacy młodzieżowych o rożnego rodzaju wypełnianiu znajdziesz w sklepie Sarenka.eu.