Ubezpieczenia w budownictwie

| 2.07.2015 | Artykuł sponsorowany

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” jako ubezpieczyciel otwarty i powszechny oferuje swoje usługi również przedsiębiorcom zajmującym się budownictwem. Prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie budownictwa przynosi szereg zagrożeń. Ubezpieczenie Bezpieczna Firma w TUW-ie pozwala na ubezpieczenie większości ryzyk budowlanych.

Jak powinien wyglądać program ubezpieczeniowy dla takiego przedsiębiorcy? Jakie występują zagrożenia? Jak można im przeciwdziałać?

Zapraszamy do analizy ryzyka tej działalności. Skoro wiemy jak wygląda proces budowlany przyglądnijmy się występującym na budowie ryzykom, aby tego dokonać wskazujemy kluczowe obszary ryzyka.

Przeanalizujmy powyższą mapę ryzyka. Obszary oznaczone kolorem zielonym są stosunkowo bezpieczne. Miejsca oznaczone kolorem pomarańczowym cechują się możliwością wystąpienia straty o dużej skali oddziaływania. Obszary oznaczone kolorem czerwonym przynoszą dużą szkodę i są bardzo prawdopodobne.

Wnioski: najwłaściwszą metodą zarządzania ryzykiem obszarów czerwonych i pomarańczowych są ubezpieczenia.

Wszystkich przedsiębiorców zajmujących się działalnością w obszarze budownictwa zapraszamy do skorzystania z oferty ubezpieczeniowej „TUW”. Do dyspozycji mają państwo dwa produkty: „Bezpieczna firma w TUWie” oraz „Mienia od wszystkich ryzyk”. Właściwy program ubezpieczeń zaproponują nasi pracownicy i pośrednicy ubezpieczeniowi.

Materiały

Wnętrza

Nieruchomości

Sprzęt

Dom i ogród

Biznes

Prawo i finanse

Magazyn Poradnik Budowlany

Dwumiesięcznik VIP B&S